SpäťÚvod / Eshop / Prístroje a pomôcky / Destilátory

Destilátory (1)

Čistiaca sila destilovanej vody získanej z vodnej pary

Prečo je dôležitá destilovaná voda získaná z vodnej pary? Destilovaná voda je najúčinnejší a najprirodzenejší liek pre človeka. 2/3 organizmu človeka tvorí voda, teda na udržanie si zdravia je voda neodpustiteľne dôležitá. Obsah vody v našich jednotlivých orgánoch: krv – 92%, obličky - 83%, srdce – 80%, pľúca – 79%. Teda nie je jedno, či náš obdivuhodne vybudovaný, veľkou citlivosťou disponujúci organizmus zničíme znečistenou vodou alebo čistíme, živíme čistou vodou.

Kľúč nášho zdravia sa skrýva v udržiavaní vnútornej čistoty. K tomuto nám veľkú pomoc ponúka čistiaca sila destilovanej vody.

Ako sa pripravuje destilovaná voda?

Počas destilácie voda z potrubia zovrie, premení sa na plynné skupenstvo a takto z pary sa už ako čistá destilovaná voda znovu vylúči. Vo vriacej nádrži zostane nečistota. Toto je najprirodzenejší spôsob čistenia vody.

Čo je destilovaná voda?

Dažďová voda je od pravekých čias symbolom požehnania pre bytosti zeme. Z oblohy padajúce zrážky v čistej forme nie sú ničím iným, ako z oblohy vylúčená destilovaná voda. Smutný fakt je, že v dnešnej dobe je naše prostredie natoľko znečistené, že o spotrebe vody zo zrážok nemôže byť ani reč. Ale s destilovacím prístrojom si aj vy môžete doma vyrobiť „čerstvú rosu“, čistú vodu.

O destilovanej vode – bez mylnej predstavy

Sú takí, ktorí „dobroprajne“ ochraňujú pred spotrebou destilovanej vody. Ale v skutočnosti nemáme žiadny dôvod báť sa, lebo počas destilácie stratíme len škodlivé látky. Takto je voda zbavená chlóru, primiešaných zvyškov liekov, zvyškov odpadov z chemického priemyslu, jedov z umelých hnojív (napr. nitráty, prostriedky na ochranu rastlín), organizmu škodlivých látok, neorganických, „mŕtvych“ minerálnych látok (napr. vápno, mramor, atď.), baktérií, vírusov, húb a plesní.

S destilátorom môžete takmer úplne vyčistiť vodu, aby si skutočne zaslúžila pomenovanie čistá voda. Účinnosť filtrovania jedlotlivých nečistôt je medzi 99% až 99,9%.

Ako destilovaná voda slúži? V tele sa nachádzajúce usadeniny a škodlivé látky spôsobujú rôzne problémy. Medzi inými sa usadia na stene ciev, vytvoria skamenenie v orgánoch, vápenatenie na kostiach. Opakom toho je, že destilovaná voda rozpustí všetky neorganické, škodlivé usadeniny v organizme a najvýhodnejšie ich vyvedie von z tela. Netreba sa obávať, že vymyje aj životne dôležité minerálne soli, veď tie sú vo viazanom stave umiestnené na stenách našich buniek. Čistiaca voda sa teda dostáva k zbytočným, škodlivým látkam.

Hovoríme, že "Čistota pol zdravia". Doplňme: "Vnútorná čistota úplné zdravie". Destilovaná voda vyčistí krv od škodlivých kyselín a solí, oslobodí naše telo od usadenín, jedovatých látok, ktoré sú viac-menej zodpovedné za vývin reumy, bolesti kĺbov, bolesti svalov, osteoporózy, srdcových chorôb, pečeňových ťažkostí, nervových problémov, obličkových chorôb, ťažkostí s prostatou, chorôb týkajúcich sa látkovej výmeny, tuberkulózy, acidózy, zápchy, cukrovky, atď. Na to, aby sme tieto problémy premohli, respektíve im predišli, sa odporúča Mazdaznan kúra destilovanou vodou. Je účinný aj na zlepšenie nálady, na zvyšovanie výkonnosti (napr. študentom, starým). Človek, ktorý pije destilovanú vodu sa cíti uvoľnenejší; voda pomáha pri zachovaní zdravia, vyrovnanosti a telesnej váhy.

„Destilovaná voda si vždy obháji svoje postavenie, podľa čoho je destilovaná voda nápojom zdravia. Pre svoje zdravie môžeme veľa urobiť už aj tým, keď vypijeme 1 pohár destilovanej vody s jednou čajovou lyžičkou citrónu alebo hroznovej šťavy raz denne počas 10 týždňov”.

Destilovaná voda je čisté H2O , neobsahuje:

  • baktérie a mikroorganizmy vrátene vírusov

  • rozpustné anorganické soli, napríklad fluoridy, zlúčeniny sodíku a dusičnany

  • organické chemikálie, napríklad pesticídy, polychlorované bifenyly látky skupiny THM

  • rádionuklidy

  • ťažké kovy ako olovo, ortuť, arsén, kadmium a tak ďalej

  • rozpustné minerály ako vápnik, fosforečnany, horčík a tak ďalej...

Destilovaná voda je sterilná a neobsahuje žiadne minerály či organický život a z tohto dôvodu je vysoko nestabilná a teda viaže na seba akýkoľvek anorganický materiál, s ktorým sa dostane do styku. Táto vlastnosť destilovanej vody spôsobuje schopnosť vysávať anorganické minerály z tela. Destilovaná voda však nedokáže pôsobiť na organicky viazané minerály v kostiach a bunkách. Len čo sa vylúhované anorganické minerály zmiešajú s obsahom žalúdka, je táto vlastnosť destilovanej vody okamžite neutralizovaná. Je teda technicky správne tvrdiť, že destilovaná voda môže vylúhovať minerály, ale na ľudské zdravie to nemá žiadny praktický dopad. Iba keby sa pila destilovaná voda opakovane a nalačno vznikla by možnosť vyplachovania minerálov z vášho tela, a to za predpokladu, že by ste u toho držali hladovku. Navyše môžeme túto údajnú najväčšiu nevýhodu destilovanej vody vziať a urobiť z nej jej najväčšiu výhodu. Využijeme pritom jej agresivitu a pridáme do nej niečo, čím ju môžeme obohatiť. Napríklad niekoľko zrniek ryže môže behom niekoľkých minút stabilizovať niekoľko litrov destilovanej vody, ktorá sa tak obohatí o organické minerály. V skutočnosti je takáto voda omnoho spoľahlivejšia , pretože máte plnú dôveru, že prichádza z čistého zdroja.

S destilovanou vodou sa žiadne škodlivé látky nedostanú do našich organizmov

Nie je vylúčené, že jednou z najnebezpečnejších prísad vo vode z vodovodu, ktorú človek konzumuje, je chlór. Vedci dokázali, že chlór spolu s organickými látkami, ktoré sa nachádzajú vo vode, začnú vzájomne pôsobiť a z takto nasýteného chlóru vzniká uhľovodík, ktorý vedie k chorobe.

Pomáha pri odstraňovaní škodlivých látok

Voda, pôsobiaca ako rozpúšťadlo v našich organizmoch, má schopnosť uvoľniť a odviesť z buniek všetky jedy vzniknuté z vedľajších produktov životných funkcií. K tomuto je však potrebnej veľa - veľa vody. Všetci predsa vieme, že umyť riad je oveľa jednoduchšie v čistej než v špinavej vode. Naše obličky prevedú 1500 litrov krvi denne. Zdravý rozum nám teda napovedá, že aj čistá pitná voda vie v našom organizme vykonať dobrú (užitočnú) prácu.

Podporuje výmenu látok

Jedno vynikajúce rozpúšťadlo, známe ako voda, napomáha prenosu rôznych látok nachádzajúcich sa v našom tele, tak cez bunkové steny ako aj cez krvnú a lymfatickú sústavu.

Dodáva jedlám a nápojom chuť

Aká chutná je ľadovo-studená ovocná šťava pripravená čistou vodou. Voda zbavená chemikálií a minerálnych látok zvýrazní prirodzenú čerstvú chuť ovocia. Od mnohých ľudí som počul, že potom ako vyskúšali čistú vodu, už nikdy viac nevedeli svoj nápoj vypiť s vodou z vodovodného kohútika. Dokonca aj jedlá varené čistou vodou sú chutnejšie a zachovávajú si svoju prirodzenú farbu, nakoľko sa nestýkali s hnedo-žltými chemikáliami a inými látkami, ktoré ich prifarbujú.

Pomáha udržiavať telo svieže

Za to vďačíme tomu, že naša pokožka postupne vyparuje z nášho tela vodu. Ak je voda v našom organizme plná nečistôt, tie po vyparení vody zostávajú a na pokožke vytvárajú drsný, suchý povrch, ktorý je pareniskom baktérií. Ale keď budeme piť veľa čistej vody, pomôže nám to zachovať si mäkkosť a pružnosť pokožky.

Popisuje Dr. O. Z. A. Hanish

Kde môžem získať čistú vodu?

Ak žijete v zemi, kde nemôžete čistú vodu kúpiť, môžete si ju sami vyrobiť. Môžete buď filtrovať alebo destilovať vodu vyparovaním. V skutočnosti je vyparovanie spôsob, akým čistí vodu sama príroda. Jediný rozdiel je v tom, že v prírode sa jedná o studenú destiláciu, zatiaľ čo doma o destiláciu za pomoci tepla. V procese horúcej destilácie sa voda zahreje nad bod vyparovania, kde sa potom stočí do kvapalnej formy. Nečistoty zostanú v nádobe, kde sa voda zahrievala. Toto je dobrým testom vody z vašeho vodovodného kohútiku. Naplnte veľkú panvicu vodou z vodovodu a nechajte vodu vypariť. Ak žijete v preľudnenej oblasti alebo v mieste s tvrdou vodou, tento test by mal byť dostatočný k tomu, aby Vás ihneď donútil piť čistú vodu.

Znamenie

rozšírený filter rozšírený filter

Zobrazenie boxov Riadkové zobrazenie
Destilátor vody 4KS
282,- €
Momentálne nedostupné
© 2013 - 2020 | Mapa stránky | marketingová podpora wynergie | vytvorilo webio | now on WS